Petek Dinçöz Sevilen Şarkısı Sarı Mavi

admin 25 Ocak 2017 Yorum yapılmamış

Petek Dinçöz – Sarı Mavi

Güzelleri ile ünlü İzmir’de doğan bir diğer ünlü Petek Dinçöz. Petek Dinçöz 29 Mayıs 1980 yılında İzmir’de doğdu. Bir erkek kardeşi de olan şarkıcının, babası Dinçöz küçük yaştayken hayatını kaybetmiştir. Şarkıcı ortaokulu İzmir’de bitirdikten sonra yavaş yavaş ünlenmeye başlamıştı. Kuzey Kıbrıs’ta katıldığı bir güzellik yarışmada derece alarak prodüktörlerin ilgisini çekti. Genç yaşta eğitim almaya başlayan güzel şarkıcı bir iki sene sonra basın güzeli olmayı başardı.

Ünlüler dünyasına adımını attı. Mankenlikte büyük başarı yakalayan sanatçı dizlerde de rol alamaya başladı. Yaptıkları ile magazin gündeminde kalmayı hep başaran şarkıcı Mehmet Ali Erbil’le bir yarışmanın da sunuculuğunu yaptı. Mankenlikten şarkıcılığa geçişi 90’ların sonuna denk geliyor. Gazinoda sahne almaya başlayan Petek Dinçöz ünlüler dünyasına attığı laflar ve sahne performansları ile gündemde uzun süre kalmayı başardı.
İki evlilik yapan şarkıcı özel hayatıyla konuşulan ünlülerden bir erkek çocuğu var. Bir dönem yurt dışına çıkma amacı da olan Petek Dinçöz Foolish Casanova şarkısını çıkardı, beklediği başarıyı yakalayamadı.


Petek Dinçöz’ün En sevilen Şarkılarından

2002 Yılında çıkardığı albüm Aşkın Tam Sırası, Dinçöz’ün en sevilen albümleri arasında. Petek Dinçöz – Sarı Mavi şarkısı da albümdeki en sevilen parçalardan. Sözleri oldukça iddialı şarkı hala sevilerek dinleniyor. Sarı Mavi şarkısının sözleri Petek Dinçöz’ün sansasyonel bir evlilik yapıp ayrıldığı Can Tanrıyar’a aittir.

Whatsapp'da Paylaş

Bir Cevap Yazın