Murat Boz – Özledim Dedi

admin 25 Ocak 2017 Yorum yapılmamış

Murat Boz

Murat Boz, 7 Mart 1980 yılında Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde doğmuştur. Boz, Türk şarkıcı, şarkı sözü yazarı ve aynı zamanda bestecidir. İlköğrenimini Zonguldak Ereğli de tamamlamış olduktan sonra İstanbul a yerleşti. 1999 senesinde Bilgi üniversitesinde Caz Vokal Bölümü nu burslu olarak kazandı ve 2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü ünde eğitimine devam etmiştir. Aynı zamanda yine 2003 yılında başta Tarkan olmak üzere, birçok sanatçıya albümlerde ve konserlerde vokallik yapmıştır.
Murat Boz, 2006 yılında çıkarmış olduğu ilk single çalışması Aşkı Bulamam Ben adlı şarkısı ile çıkış yaptı.

Ardından 2007 yılının başlarında ilk stüdyo albümü Maximum u yayınlamıştır. Aynı sene Kral TV Video Müzik Ödülleri neden En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçısı olarak ödül aldı. Piyano, keman ve ney çalabilen Murat Boz, müzikal kariyerinin yanında çeşitli firmalarının reklam yüzüdür. 2011 yılından bu güne düzenlenen O ses Türkiye programının dört jüri üyelerinden biridir ve yarışmanın ilk sezonunun kazanan jürisidir. Ödülleri arasına 2 altın kelebek ödülü ile 2 kral TV video müzik ödülü bulunmaktadır.

Murat Boz – Özledim

Özledim, Türk pop sanatçısı Murat Boz un 2. Stüdyo albümü Şansın kliplen dirilmiş şarkılarından biridir. Albümün yayımlanması ile ilk kez dinlenilmiş bir albümdür. Klipi albümünün ikinci klipidir. Şarkı Türkiye resmi listelerinin 3 numarasına kadar yükselmiştir.

Whatsapp'da Paylaş

Bir Cevap Yazın